HomeO nasAnna Nikiel

Oferowane usługi online:

– porady lekarskie

– konsultacje lekarskie

Anna Nikiel

lekarz psychiatra, specjalista dziecięcy

Zajmuje się psychiatrią dziecięcą od kilkunastu lat, wykonuje swój zawód z przyjemnością.

Praca psychiatry dziecięcego polega na diagnozowaniu i leczeniu zaburzeń psychicznych i emocjonalnych u dzieci między 1 a 18 rokiem życia. W mojej pracy kieruje się szacunkiem i uważnością wobec pacjenta i jego rodziny.

W trakcie diagnozowania dzieci skupiam się na  obserwacji pacjenta, analizie dokumentacji jak również zebraniu bardzo  dokładnego wywiadu od opiekunów dziecka.  W leczeniu pacjentów kładę nacisk na zastosowanie psychoterapii indywidualnej i rodzinnej, w niektórych przypadkach wspieranej farmakoterapią.

Fascynuje się nowym spojrzeniem na cechy w spektrum autyzmu jak róniez na adhd.

Jako psychiatra dzieci  zajmuje się leczeniem takich zaburzeń jak;

–  depresji dziecięcej
– zaburzeń snu
– zaburzeń lękowych takich jak lęk społeczny, separacyjny, mutyzm itp.,
– zaburzeń odżywiania
– autyzmu i zespołu Aspergera
– zachowań opozycyjno buntowniczych
– dziecięcych zaburzeń zachowań
– tików i stereotypii ruchowych
– moczeniu nocnym
– zaburzeń nastroju i problemów rozwojowych
– problemów wynikających z nadużyć fizycznych i seksualnych
– dziecięcych psychoz chorób psychicznych
– zespołu stresu pourazowego

Ukończyłam w 2005 roku wydział lekarski na Akademii Medycznej we Wrocławiu. Z końcem 2006 roku rozpoczęłam rezydenturę z psychiatrii dzieci i młodzieży w SPZOZ Neuromed  w oddziale dziennym psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży we Wrocławiu.  Specjalizacje z psychiatrii dzieci i młodzieży ukończyłam w 2013 roku.

W 2008 rozpoczęłam pracę w poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. 

W latach 2007-2009 odbyłam szkolenie z zakresu terapii uzależnień od alkoholu  oraz 2 – letni  kurs „Podstawy  psychoterapii psychodynamicznej „ na Uniwersytecie Jagiellońskim w latach 2009 – 2011.

Od 2013 roku pracuje w szpitalu im dra Alfreda Sokołowskiego  w Wałbrzychu w oddziale dziennym psychiatrycznym dla dzieci i młodzieży i poradni zdrowia psychicznego dla dzieci i młodzieży. Od 2015 roku pracuje również w poradni leczenia uzależnień i współuzależnienia  Monar w Jeleniej Górze. Od 2013 roku prowadzę prywatna praktykę lekarską w mieście Jelenia Góra. Pracuje pod superwizją . Często biorę udział w konferencjach z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży, jak również sama prowadzę szkolenia dla pedagogów, nauczycieli, pracowników służb socjalnych.

Pochodzę z Wrocławia i od 9 lat mieszkam w Jeleniej Górze. Zakochana w szlakach i widokach Karkonoszy, żyję aktywnie chodząc po górach, jeżdżąc konno i  na rowerze.

Rezerwacja usług online

Wstecz